Viimsi Raamatukogus saavad nüüd lugejad ise raamatuid laenutada Viimsi Raamatukogus saavad nüüd Laenutusautomaadi leiate raamatukogu esimese korruse saalist, ajakirjade riiulite kõrvalt Viimsi Raamatukogus saavad nüüd lugejad ise raamatuid laenutada

Laupäeval, 30. märtsil on Viimsi Raamatukogu laste- ja noorteosakond SULETUD!

13. okt. 2021
Viimsi Raamatukogus saavad nüüd lugejad ise raamatuid laenutada

Sellel nädalal paigaldati Viimsi Raamatukogusse uus iseteeninduse laenutusautomaat. See on esimene iseteenindusterminal maailmas, mis on täielikult disainitud ja arendatud Eesti ettevõtete poolt koostöös Eesti raamatukogudega.

Laenutusautomaadi kasutamine on kiire ja lihtne. Tuleb ennast tuvastada ID-kaardil oleva vöötkoodi abil, asetada kõik soovitud raamatud korraga laenutusautomaadil märgistatud raamatute lugemisalale ja kinnitada laenutus. Laenutuse lõpus saab valida, kas soovid laenutuskviitungit trükituna, e-postiga või ei soovi üldse. Laenutuskviitungil on kirjas laenutatud raamatud ning nende tagastamise tähtaeg.

Iseteeninduse laenutusautomaadi kasutuselevõtt on uus etapp Viimsi Raamatukogu üleminekul RFID UHF-i tehnoloogiale. Kuna raamatukogu lugejate arv on viimastel aastatel pidevalt kasvanud, on järgmise etapina plaanis kasutusele võtta uus ja tänasest oluliselt suurema mahutavusega iseteeninduse tagastusautomaat.

Raamatukogu ootab kõiki lugejaid uut iseteeninduse laenutusautomaati proovima. Laenutusautomaadi leiate raamatukogu esimese korruse saalist, ajakirjade riiulite kõrvalt.

Viimsi Raamatukogus saavad nüüd

Sellel nädalal paigaldati Viimsi Raamatukogusse uus iseteeninduse laenutusautomaat See on esimene iseteenindusterminal maailmas, mis on täielikult disainitud ja arendatud Eesti ettevõtete poolt koostöös Eesti raamatukogudega