Marianne Mikko näitus ''Tegus Sambia naine'' Marianne Mikko näitus ''Tegus 3. mai - 10. mai 2023 Viimsi Raamatukogu 1. korrusel Just need tavaliste igapäevatööde tegijad perekonna leivateenijad võlusid mind,“ selgitab Marianne Mikko oma näituse tagamaid Marianne Mikko näitus ''Tegus Sambia naine''

3. mai - 10. mai 2023 Viimsi Raamatukogu 1. korrusel

Marianne Mikko näitus ''Tegus Sambia naine''

Tartu Ülikooli ajakirjaniku haridusega Marianne Mikko on töötanud pildiga aastaid. Samamoodi pole talle Aafrika võõras, olles elanud ja töötanud Lõuna-Aarika Vabariigis 1992-1993.

Ta töötas Eesti Televisioonis 1996 – 2002, kusjuures 1996 – 2000 oli ta Eesti Televisiooni erikorrespondent Euroopa Liidu ja NATO juures. Sellel ajal valmis tal mitu portreesaadet, teiste hulgas ka Tõnu Kaljustest ja Paavo Järvist. Samasse ajajärku kuulub publitsistikasaade Lõuna-Aafrika Vabariigist nagu ka millenniumi lõpu meeleolusid kajastav „Sajandist on pikem päev“.

Pärast ETV-st lahkumist tegi Marianne Mikko Itaalia RAI1 tellimusel koostöös Allfilmiga kolm lühikest dokfilmi („Milk And Soil“, East Or West“, „Children Of the Revolution“) koondpealkirjaga „Central Express“(2003).

Näitus „Tegus Sambia naine“ on Marianne Mikko esimene fotonäitus. Mõte jäädvustada sambialasi tekkis autoril poolteist aastat tagasi, kui ta töötas pikaajalise valimisvaatlejana Sambias. „Pikk valimisvaatlus kujutab endast iga päev erinevaid kohtumisi küll kandidaatide, küll valimisametnike ja kodanikuühiskonna esindajatega, aga öömaja on sul ikkagi ühes ja samas kohas. Kui sa suhtled pooleteise kuu vältel päris lähedalt kohalikega, siis need inimesed saavad omaks nagu ka sina ise saad nendele omainimeseks. Varem või hiljem tekib vastastikune usaldus. Just need tavaliste igapäevatööde tegijad perekonna leivateenijad võlusid mind,“ selgitab Marianne Mikko oma näituse tagamaid.

Marianne Mikko näitus ''Tegus

Tartu Ülikooli ajakirjaniku haridusega Marianne Mikko on töötanud pildiga aastaid Samamoodi pole talle Aafrika võõras, olles elanud ja töötanud Lõuna-Aarika Vabariigis 1992-1993 3. mai - 10. mai 2023 Viimsi Raamatukogu 1. korrusel