Kuulajatega vestleb kirjanik Jan Kaus Kuulajatega vestleb kirjanik Jan 20. oktoobril kell 18. 00 Kausi valikute taga on ammendamatu huvi ammendamatu maailma vastu - usk, et raamatute lõputu maailm aitab paremini lugeda maailma lõputa raamatut Kuulajatega vestleb kirjanik Jan Kaus

Pühapäeval, 21. aprillil on Viimsi Raamatukogu 2. korrus SULETUD!

20. oktoobril kell 18.00

Kirjanik Jan Kaus (1971) on viimastel aastatel liikunud üha sagedamini kirjandusest teistesse valdkondadesse. Selle tulemusel on tal ilmunud mitu raamatut, mis asuvad ilukirjanduse piiril. Koostöös kunstnik Flo Kasearuga avaldas Kaus miniatuuri- ja joonistuskogu "Vangerdused" (2020). 2018. aastal esietendus kahe kirjaniku (Jan Kaus ja Indrek Koff) ning kahe näitleja (Eva Koldits ja Toomas Täht) ühistööna lavastus "Stiiliharjutused", mille kavaraamat olevat esimene teatrietendust tutvustav teos, mis on kandideerinud Eesti Kultuurkapitali kirjandusauhinnale. Kausi üha süvenev huvi teaduse, sh bioloogia ja teoreetilise füüsika vastu on leidnud väljenduse esseekogudes "Homme tuntud avarus" (2020) ja "Vaade" (2022).

Jan Kaus pakub väikest sissevaadet viimastel aastatel eesti keeles ilmunud raamatutesse, mis on teda tugevalt mõjutanud ja tema huvide ringi laiendanud - või seda laienemist toetanud. Nende raamatute hulgas on nii ilukirjanduslikke kui ka populaarteaduslikke teoseid, nii eesti autorite kui ka väliskirjanike loomingut. Kausi valikute taga on ammendamatu huvi ammendamatu maailma vastu - usk, et raamatute lõputu maailm aitab paremini lugeda maailma lõputa raamatut.

Kuulajatega vestleb kirjanik Jan

Kirjanik Jan Kaus (1971) on viimastel aastatel liikunud üha sagedamini kirjandusest teistesse valdkondadesse Selle tulemusel on tal ilmunud mitu raamatut, mis asuvad ilukirjanduse piiril 20. oktoobril kell 18.00