''Krääbu Töllu Tsips'' raamatu illustratsioonide näitus ''Krääbu Töllu Tsips'' raamatu 10. jaanuar - 13. veebruar 2023 Viimsi Raamatukogu teisel korrusel Loodan, et jõuavad ka Eestisse! ''Krääbu Töllu Tsips'' raamatu illustratsioonide näitus

10. jaanuar - 13. veebruar 2023 Viimsi Raamatukogu teisel korrusel

''Krääbu Töllu Tsips'' raamatu illustratsioonide näitus

Nii muljetab Gita Treice: See oli ikka tükk aega tagasi - 2007. aastal. Oli suvi ja elasime koos oma kolmeaastase tütretirtsuga mere ääres, rohkem kui 200km Riiast eemal. Mul oli ainult käsikiri kaasas, aga polnud midagi, illustreerimiseks igati sobilik. Isegi paber oli olemas, aga värvideks leidsin üksnes laste guaššvärvide komplekti – valge, must, punane, aga need olid ära kuivanud. Ning kotis oli veel must pastakas. Olin käsikirja läbi lugenud ning tahtsin juba kangesti joonistama hakata. Ühel päeval läksin õue käima ja nägin – seisab katusepilbaste kuhi. Sellised vettinud, kirjud -  nägid väga maalilised välja. Võtsin mõned ning murdsin isesuurusteks tükkideks – neile hakkasin joonistama raamatu tegelasi – pildid said väga kiiresti ja kergesti valmis. Nii sündiski üks väike maailm, kus kogu tegevus toimus neil katusepilbastel. Nüüd on need katusepilpad ära käinud näitustel mitmes maailma nurgas – Pariisis, Moskvas, Bolognas, Bratislavas, mõistagi ka Riias, isegi 5 Jaapani muuseumis. Loodan, et jõuavad ka Eestisse!

''Krääbu Töllu Tsips'' raamatu

Lugege siit, kuidas sündis läti kirjaniku ARNO JUNDZE vahva raamat KRÄÄBU TÖLLU TSIPS! ning selle juurde GITA TREICE sama vahvad illustratsioonid! Nii muljetab Gita Treice: See oli ikka tükk aega tagasi - 2007 aastal 10. jaanuar - 13. veebruar 2023 Viimsi Raamatukogu teisel korrusel