''Kahe mehe looming'' ''Kahe mehe looming'' Novembris Viimsi Raamatukogu esimesel ja teisel korrusel Seal tekkis veel uusi mõtteid edaspidiseks loominguliseks koostööks - üheks selliseks oli Reinu idee ühise näituse korral-damiseks Viimsi valla raamatukogus, mis nüüd ongi teoks saanud! Kahe mehe loominguline sõprus jätkub täiel rinnal ja ees on palju huvitavaid tegemisi! Olete oodatud näitusega tutvuma! ''Kahe mehe looming''
01.06 - 31.08 Viimsi Raamatukogu E - R 10 - 18,
L, P SULETUD

Prangli harukogu E - N 10 - 16
Püünsi harukogu E - R 9:00 - 16:30
Lõuna 11:30 – 12:00

Randvere harukogu E – R 9:00 – 16:30
Lõuna 11:30 – 12:00


Viimsi raamatukogu on 20. augustil pühadeks SULETUD!

Töötajate korralise puhkuse tõttu on
Prangli harukogu lugejatele suletud perioodil 01.08-29.08;
Püünsi harukogu lugejatele suletud perioodil 01.07-28.07 ja
Randvere harukogu lugejatele suletud perioodil 08.07-04.08.
E-kataloog    registreeru lugejaks siin

''Kahe mehe looming''

Novembris Viimsi Raamatukogu esimesel ja teisel korrusel

''Kahe mehe looming''

Näitusel "Kahe mehe looming" on eksponeeritud kahe kunstniku - Rein Meresaare ning Arvo Sadama looming.

 

Rein Meresaart tuntakse kui sure südamega Merivälja kunstnikku, kes on ennast koos oma mahuka ja pôneva loominguga mugavalt sisse sättinud enda lapsepõlvekoju Meriväljale.

Merivälja on imeline paik nil elamiseks kui kunsti loomiseks - Rein saab, inspiratsiooni merest, kividest, puudest, aga ka laulvatest lindudest ja kõigest muust põnevast, mida loodusest silm haarab - korja inspiratsioonikillud ainult üles ja hakka looma!

Reinu hea sõber on öelnud: „Kui Rein pintsli või kriidiga lõuendit või paberit puudutab, siis kõneleb seal looja, õigemini, nad teevad seda koostöös. Sellepärast Reinu looming ongi nii puhas ja helendav. Mõni maal on nii geniaalselt lihtne, et seisad seal ees ja mõtled, et kuidas ta seda küll teeb? Rein on üks tagasihoidlikumaid inimesi, keda tean, suure südamega siiras lapsehing. Meister selle kõige otsesemas tähenduses, olgugi, et ta ise end iialgi nii ei nimeta. Aga võib-olla just seetôttu? Võib-olla saabki suurmeister olla vaid siis, kui ennast oma loomingust ettepoole ei upita ja Loojale ruumi jätad."

Arvoga ühise näituse idee sündis Viljandis Tuule talus, mis oli kohtumispaigaks, kui kaks meest otsustasid astuda julge sammu ja päriselt kohtuda! Koos einestati ja "kombati" teineteist kunstivallas. Ajanappus oli see, mis liitis ja tugevdas sõprust.

"Minule kui alalõpmata otsijale, uudsusenägijale, erinevate tehnikate katsetajale, leiutajale värvide alal, köitis Arvo filigraanne ja peen, pisut naivistlik lähenemine, mis just võlub vaatajat oma naiivse huumori ja kogu oma hinge, armastuse ja pühendumusega panustamisega oma kunstihingele. Kadedaks teeb, kui lihtsalt on mees leidnud iseenda!"

Kahe mehe loominguline sõprus jätkub täiel rinnal ja ees on palju huvitavaid tegemisi!

 

Maalimine on läbi aastate olnud Arvo lemmiktegevus. Pensionile jäädes tekkis maalimiseks rohkem aega ja võimalusi, mis lisaks loomingulisele arengule viis ka Reinuga tutvumiseni.

Kaks kunstnikuhingega meest, Rein ja Arvo, tutvusid Facebooks, mil Arvo hakkas läbi Facebooki oma loomingut jagama. Lisaks ühisele huvile maalimise vastu, on mõlemad mehed läbi oma vanemate seotud ka merega - Rein Pirita ja Merivälja kaudu, Arvo Sõrve Sääre ja Saaremaa kaudu.

Tutvumine Reinuga oli Arvole väga olulise tähtsusega, järjest tihedam suhtlus viis neid aina uute avastusteni, mis neid omavahel ühendas. Arvot vaimustas Reinu suur kunstialane kogemuste pagas ja abivalmidus neid kogemusi temaga ka jagada - oli mitmeid kordi, mil Rein aitas omapoolse hinnangu andmisega Arvo töid parema lõpptulemuseni viia. Ühiste kunstialaste vestluste käigus jõuti tihtipeale üllatavate avastuste ja tõdemuste peale, mida loomingus kasutada.

Lisaks loomingulistele ideedele ands Rein ka väga praktilist nõu. Näiteks, kui Arvo kurtis, et aeg ajalt ei ole Viljandis võimalik osta ühte või teist värvitooni, või kui mõnda värvitooni kulub rohkem kui teisi ja saab kiiresti otsa, siis oli Reinu soovitus, et vajalikke värve on võimalik osta ka ehitusmaterjalide värvi-osakonnast ja seda liitrite kaupa: „Kõik me oleme seda võimalust alati kasutanud kui remondime, või ehitame oma korterit, või elamut, aga et seda võimalust kasutada maalimisel, no nii lihtsa asja peale annab alles tulla!"

Soov ühiselt loominguga tegeleda sai esmakordselt teoks käesoleva aasta juulis Viljandi ligidal Tuule talus. Seal tekkis veel uusi mõtteid edaspidiseks loominguliseks koostööks - üheks selliseks oli Reinu idee ühise näituse korral-damiseks Viimsi valla raamatukogus, mis nüüd ongi teoks saanud!

Kahe mehe loominguline sõprus jätkub täiel rinnal ja ees on palju huvitavaid tegemisi!

 

Olete oodatud näitusega tutvuma!

Soovid kursis olla raamatukogus toimuvaga? Liitu uudiskirjaga

Kasutajatele
Lugejaks registreerimine, laenutamine, pikendamine, viivis, tagastuskast, tasulised teenused, raamatukogudevaheline laenutus, interneti ja WiFi kasutamine, erivajadustega lugeja


Veebilehe privaatsuspoliitika

Raamatukogust
Dokumendid, ajalugu, statistika, kogud, raamatukogu nõukogu

Harukogud
Prangli harukogu
Püünsi harukogu
Randvere harukogu

Lingikogu
Andmebaasid, lugemissoovitused,
lastele, E-kataloog

Sotsiaalmeedias

Kontaktandmed
Viimsi Raamatukogu
Registrikood: 75021706
Randvere tee 9
Haabneeme alevik
74001 Viimsi
Telefon 56882673
Lasteteenindus 54004033

Kodulehtede tegemine aara.ee

''Kahe mehe looming''

''Kahe mehe looming''

Näitusel "Kahe mehe looming" on eksponeeritud kahe kunstniku - Rein Meresaare ning Arvo Sadama looming Rein Meresaart tuntakse kui sure südamega Merivälja kunstnikku, kes on ennast koos oma mahuka ja pôneva loominguga mugavalt sisse sättinud enda lapsepõlvekoju Meriväljale Novembris Viimsi Raamatukogu esimesel ja teisel korrusel

''Kahe mehe looming''

www.viimsiraamatukogu.ee © 2023 Viimsi Raamatukogu »