“ARTUR ALLIKSAAR – BOHEEMLASTE KUNINGAS” “ARTUR ALLIKSAAR – BOHEEMLASTE 22. mai - 30. juuni Viimsi Raamatukogu vitriinides Näitusel osalevad kunstnikud Illu Erma, Anneli Filipov, Külli Grünbach-Sein, Eve Hintsov, Peep Ilmet, Eve Kaaret, Riina Kermik, Kadi Kiipus, Pille Kivihall, Tiina Kraav, Sirje Kriisa, Maila Käos, Ivi Laas, Leelo Leesi, Rutt Maantoa, Ruuda Maarand, Helen Maran Poll, Mari Maripuu, Reda Marks, Piret Männa, Tiina Piisang, Jane Rannamets-Heinsalu, Tähti Roostalu, Dorel Sabre, Naima Suude, Signe Taremaa, Maie Teivik, Ulla Torop, Tulvi-Hanneli Turo, Maarja Undusk, Eve Vetemaa, Tiiu Vijar, Merle Visak ja Esta Voss “ARTUR ALLIKSAAR – BOHEEMLASTE KUNINGAS”

Laupäeval, 30. märtsil on Viimsi Raamatukogu laste- ja noorteosakond SULETUD!

22. mai - 30. juuni Viimsi Raamatukogu vitriinides

Eesti Nahakunstnike Liidu köitenäitus

Viimsi Raamatukogus 22.05-30.06.2023

„KOIROHUKORJAJA”

on Eesti Nahakunstnike Liidu poolt koostatud ja kujundatud valik Artur Alliksaare luulest. Raamatupoognad said trükitud kirjaniku 100. sünniaastapäevaks 80 eksemplaris ja jagatud köitekunstnikele interpreteerimiseks. “Koirohukorjaja” on kolmas Nahakunstnike Liidu poolt välja antud luulevalimik pärast Juhan Viidingu “Kõnesid sisemaal” (2018) ja Jaan Krossi – Ellen Niidu “Oi sina mu pesa” (2020), mida eksponeeriti köitenäitustena Disaini- ja Arhitektuurigaleriis ning Eesti Rahvusraamatukogus.

Käesolev väljapanek on eesti naha- ja köitekunstnike austusavaldus boheemlaste kuningale Alliksaarele. Üle 30 kunstniku esitlevad vaatajaile nii boheemlikult kergeid kui ka kuninglikult külluslikke tõlgendusi luuletaja ammendamatult isepäisele ja mitmekihtsele loomingule.

Näitust eksponeeriti kevadel Kirjanike Maja musta laega saali fuajees ja see jääb Viimsi raamatukogus avatuks juuni lõpuni ning liigub sügisel edasi Alliksaare kodulinna Tartusse ülikooli raamatukokku.

“Koirohukorjaja”

koostasid ja kujundasid Maarja Undusk ja Külli Grünbach-Sein.

Luulekogu trükkis UBS Repro ja väljaandmist toetas Eesti Kultuurkapital.

Näitusel osalevad kunstnikud Illu Erma, Anneli Filipov, Külli Grünbach-Sein, Eve Hintsov, Peep Ilmet, Eve Kaaret, Riina Kermik, Kadi Kiipus, Pille Kivihall, Tiina Kraav, Sirje Kriisa, Maila Käos, Ivi Laas, Leelo Leesi, Rutt Maantoa, Ruuda Maarand, Helen Maran Poll, Mari Maripuu, Reda Marks, Piret Männa, Tiina Piisang, Jane Rannamets-Heinsalu, Tähti Roostalu, Dorel Sabre, Naima Suude, Signe Taremaa, Maie Teivik, Ulla Torop, Tulvi-Hanneli Turo, Maarja Undusk, Eve Vetemaa, Tiiu Vijar, Merle Visak ja Esta Voss.

“ARTUR ALLIKSAAR – BOHEEMLASTE

Eesti Nahakunstnike Liidu köitenäitus “ARTUR ALLIKSAAR – BOHEEMLASTE KUNINGAS” Viimsi Raamatukogus 22 05-30 22. mai - 30. juuni Viimsi Raamatukogu vitriinides