Tõnu ja Viktoria Tuulas ''Karjala kauge kutse'' raamatuesitlus Tõnu ja Viktoria Tuulas 3. septembril kell 18. 00 Viimsi Raamatukogus Sissepääs vaba! Tõnu ja Viktoria Tuulas ''Karjala kauge kutse'' raamatuesitlus

3. septembril kell 18.00 Viimsi Raamatukogus

Tõnu ja Viktoria Tuulas ''Karjala kauge kutse'' raamatuesitlus

Eesti keelne raamat sisuliselt kohe meie koduukse taga asuvast ja ühiste läänemeresoome juurte tõttu meile olulisest maast nagu Karjala seni puudub. Tõnu ja Viktoria Tuulase raamat „Karjala kauge kutse“ on sündinud mitme aasta jooksul toimunud Karjala reiside tulemusel. Soome lahe ääres asuvast väikesest Repino alevist (soome keeles Kuokkala) jäävad kaugel põhjas Valges meres asuvad Solovetsi saared üle tuhande kilomeetri kaugusele. Läbitud vahemaadest olulisemaks osutusid aga kohtumised Karjala rikkaliku kultuuri- ja ajaloopärandiga, kohtumised kohalike inimestega. Kohtumised väga eripalgelise ja lummavalt kauni loodusega. Kuna Viktoria töö tõttu Eesti peakonsulina Peterburis elasid autorid seal mitu aastat, algasid nende reisid alati Neevalinnast. Nii oli kogu korraldus ja kohalejõudmine kindlasti ladusam. Seega Eestist lähtuvaid Karjala-reise planeerides, tuleks huvilisel ise veidi eeltööd teha.

Autorid ei ole kinni tänapäeva Karjala Vabariigi territooriumis, vaid käsitlevad raamatus ajalooliselt Karjalana määratletud alasid.  Raamatust saab hea ülevaate Karjala ajaloo olulistest tahkudest, koos rohkete ja huvitavate fotodega tutvustatakse lugejale kõiki olulisi paikasid, mida tasub külastada. Uus raamat „Karjala kauge kutse“ on praktiline teejuht koos kultuurilise – ja ajaloolise käsitlusega sellest määratult suurest ja rikkast maast.

Sissepääs vaba!

Tõnu ja Viktoria Tuulas

Eesti keelne raamat sisuliselt kohe meie koduukse taga asuvast ja ühiste läänemeresoome juurte tõttu meile olulisest maast nagu Karjala seni puudub Tõnu ja Viktoria Tuulase raamat „Karjala kauge kutse“ on sündinud mitme aasta jooksul toimunud Karjala reiside tulemusel 3. septembril kell 18.00 Viimsi Raamatukogus