Hele-Riin Halliku isikunäitus “Rahustada häirituid ja häirida rahulikke” Hele-Riin Halliku isikunäitus “Rahustada 3. aprillist 12. maini Viimsi Raamatukogu fuajees sünnipäeva puhul noortele kunstnikele võimalust eksponeerida oma kunstitöid raamatukogudes Hele-Riin Halliku isikunäitus “Rahustada häirituid ja häirida rahulikke”

3. aprillist 12. maini Viimsi Raamatukogu fuajees

Hele-Riin Halliku isikunäitus “Rahustada häirituid ja häirida rahulikke”

Hele-Riin Hallik on 17-aastane iseõppinud algaja kunstnik, kes ei soovi midagi enamat kui saada järk-järgult iseendast paremaks ja oma enda latti kõrgemale seada. Näitus “Rahustada häirituid ja häirida rahulikke” keskendub tema viimase nelja aasta loomingule, selle tõusudele ja mõõnadele ning detailidele, mis hoolimata muutustest tema maailmapildis on läbi aja kestma jäänud.

Hele-Riin kirjutab:
“Kunst peaks rahustama häirituid ja häirima rahulikke”, nii ütles Harvardi ülikooli dekaan ja aktivist Cesar Cruz. Eneselegi teadmata olen elanud ja loonud just selle fraasi järgi nii kaua kui kaugele mu esimesed mälestused küündivad. Piiridesse jäämine ja puhta realismiga rahuldumine pole olnud minu jaoks ega saa ka tõenäoliselt kunagi olema. Pärast aastatepikkust harjutamist olen mõistnud, et mul pole mingit mõtet oma järgmist teost põhjalikult kavandada, kuna kõik läheks planeeritule risti vastupidi niikuinii. Seega valmibki kõik igati katsetuste teel, tavaliselt hilistel öötundidel mõne hea muusikapala saatel. Kuigi alustasin kunstiga tõsisemalt umbes kuus aastat tagasi, valisin kõige vanemad teosed näituseks siiski alles 2015. aasta algusest. Seda seetõttu, et just selleks ajaks olid minu stiiliga üheks saanud juba samad suuremad ja väiksemad detailid ning see kindel n-ö “vibe”, mis ühtivad ka mu hiliseima loominguga. “Rahustada häirituid ja häirida rahulikke” on minu ainuviis oma kunsti väljendamiseks. See on vastuolu kahe erineva varjukülje, abstrakse ja tõelise, valguse ja pimeduse vahel, mis ometi üksteist tasakaalustavad. Mitte ilu, vaid loodetavasti too kuldne kesktee mu fantaasiaviljades ongi see, mille vaatleja lõpuks enda silmades leida võiks.

Täname Viimsi Keskkooli

Vaba sissepääs

Näitus kuulub programmi "Noor, loo, too - kunst raamatukokku", mille raames pakuvad raamatukogud Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul noortele kunstnikele võimalust eksponeerida oma kunstitöid raamatukogudes.

Hele-Riin Halliku isikunäitus “Rahustada

Hele-Riin Hallik on 17-aastane iseõppinud algaja kunstnik, kes ei soovi midagi enamat kui saada järk-järgult iseendast paremaks ja oma enda latti kõrgemale seada Näitus “Rahustada häirituid ja häirida rahulikke” keskendub tema viimase nelja aasta loomingule, selle tõusudele ja mõõnadele ning detailidele, mis hoolimata muutustest tema maailmapildis on läbi aja kestma jäänud 3. aprillist 12. maini Viimsi Raamatukogu fuajees